Dziecko ubrać w zależności od pogody, czy pory roku?

Małe dzieci znacznie bardziej narażone są na efekty działania zarówno niskich, jak i wysokich temperatur powietrza. Z łatwością przychodzą im przeziębienia i różnego rodzaju infekcje. Z tego też powodu niezwykle ważne jest, aby malec był odpowiednio ubrany podczas wiosennych spacerów.

Jak ubrać malucha?

Nie ma jednej złotej metody, co do zadanego pytania, jak ubrać dziecko? Można jednak stosować się do kilku zasad, które być może pomogą rodzicom zastosować konkretne ubranka dla dzieci.
Po pierwsze nie warto jest patrzeć na kalendarz. Stroju dla siebie nie dopieramy po dacie, więc i nie warto jest robić tego względem dzieciaków. Należy patrzeć tylko i wyłącznie na aktualną pogodę. W przypadku, gdy jest ona niezbyt ciepła, powinniśmy ubrać malucha nieco cieplej niż siebie. Natomiast, gdy pogoda jest lepsza i temperatura wyższa, śmiało można ubrać dziecko w tą samą ilość warstw co i nas samych.
Po drugie, warto jest dostosowywać aktualny strój malca do jego aktywności. Gdy nasz malec jest bardzo aktywny i czas na spacerach spędza w ruchu, można mu na ten okres zmniejszyć nieco ilość ubranek. Z dwojga złego lepiej, jak delikatnie zmarznie, niż jakby miał się przegrzać.

Na co zwracać uwagę?

Podczas spacerów koniecznie trzeba zwracać uwagę na to, czy dziecko nie marznie, ani nie przegrzewa się. Oba te zjawiska mogą spowodować u niego przeziębienie. Wychłodzenie poznamy po zimnych dłoniach i stopach, sinych wargach i bladej skórze. Natomiast przegrzanie spowoduje u dziecka niepokój oraz czerwoną i spoconą skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *