Wiosenny ubiór

Wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca, rodzice małych dzieci stają przed dylematem, jak ubrać dziecko? Czy założyć coś bardziej luźnego, czy jednak zachowawczo pozostać przy zimowych ubrankach?

Czy to już wiosna?

Dobranie odpowiedniego ubranka dla dzieci w okresie wczesnowiosennym jest nie lada wyzwaniem. Z jednej strony ciepłe promienie słońca pozwalają się z łatwością zapomnieć i w daleką przeszłość przegnać dopiero co mijającą zimę, z drugiej jedna strony każdy, co silniejszy podmuch wiatru dobitnie udowadnia, że to jeszcze nie jest lato.
Z tego powodu odpowiednie ubranie malucha jest niezwykle ważne, ponieważ zarówno przegrzanie, jak i wychłodzenie malca może spowodować u niego przeziębienie.

Najważniejsza jest cebulka

Najlepszym sposobem na ubranie dziecka jest metoda na tzw cebulkę, czyli warstwowo. Posiadając tak ubrane dziecko bez trudu możemy reagować na nagłe zmiany pogody np. jej pogorszenie, jak również na błędną wcześniejszą ocenę temperatury.
Właśnie z powodu możliwości dynamicznej zmiany odzieży, warto jest zakładać taką, która nie przysparza większych trudności i zamieszania podczas przebierania, są to np. spodnie leginsy, bluza lub sweter wykonany z polaru, przewiewna kurteczka, lub przeciwdeszczowy płaszczyk.
Przy doborze odzieży i ilości warstw, warto jest kierować się zasadą, iż malec powinien zawsze mieć jedną warstwę więcej od nas. Należy jednak pamiętać, że przegrzanie jest znacznie bardziej niebezpieczne dla malucha niż wyziębienie, dlatego stale trzeba kontrolować jego temperaturę. Dotykając karku malca z łatwością sprawdzimy, czy nie jest przegrzane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *