Letnia wyprawka dla niemowlaka

Chyba każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na lato trzeba maluszkowi kupić kilka nowych rzeczy. Ubranka dla niemowlaka na lato muszą być bowiem przewiewne, wykonane z naturalnych tkanin, tak by maluszek nie przegrzewał się i nie pocił. Jakie rzeczy warto zatem skompletować w tym roku? Poniżej kilka wskazówek wartych zapamiętania.

Ubranka dla niemowlaka na lato

Niemowlęca garderoba powinna składać się z ubranek, które są uszyte z bawełny oraz lnu. Niestety te drugie nie należą do najtańszych. Przykładowo, śpioszki dla dziecka uszyte z lnu, są zwykle o kilkadziesiąt złotych droższe od tych, które wykonano z bawełny. Nie da się zatem ukryć, że kierując się czystą ekonomią, częściej wybiera się bawełniane ubranka. W szafie nie powinno braknąć body z krótkim rękawem, wygodny rampersów, a także śpioszków. Śpioszki idealnie nadają się, zresztą jak sama nazwa na to wskazuje, do zakładania dziecku do snu. Aby latem dziecko nie przegrzewało się podczas snu warto wybrać śpioszki, które nie mają stopek, oraz posiadają krótki rękaw.

Jakie buty dla dziecka na lato?

Jeżeli chodzi o letnie buciki dla niemowlaka, warto pamiętać o tym, że dla dziecka najkorzystniejsze jest to, aby jak najwięcej czasu spędzało na bosaka. Jeżeli maluszek nie uczy się jeszcze chodzić, a dni są po prostu ciepłe, naprawdę nie ma potrzeby zakładać mu jakichkolwiek bucików. Wystarczą cienkie skarpeteczki, ale stopki mogą być też po prostu nagie. Jeżeli natomiast niemowlak uczy się chodzić, oto jakie buciki dobrać warto zapytać sprzedawcę ze sklepu z obuwiem dziecięcym.

Okrycia głowy

Rodzice nie powinni zapominać również o tym, aby na letnie miesiące kupić dziecku nakrycie głowy. Idealnie sprawdzą się przewiewne kapelusiki, albo czapeczki z daszkiem, które będą również chroniły buzię dziecka. Nawet jeżeli maluszek ma coś na główce, zawsze trzeba pamiętać o tym, aby nasmarować mu buzię kremem z wysokim filtrem. Ochrona delikatnej skóry dziecka przed promieniami słonecznymi jest naprawdę bardzo ważna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *